Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2014

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Πανεδεσσαϊκός

Προσπάθησε για το καλύτερο ο Πανεδεσσαϊκός απέναντι στον αήττητο στην έδρα του Α.Σ. Καρδίτσας,  γνωρίζοντας την ήττα μετά από μια καλή σε γενικές γραμμές εμφάνιση με 76-63.  Η ομάδα του Γιώργου Μίλτση εκμεταλλευόμενη τις αμυντικές κυρίως αδυναμίες των γηπεδούχων βρισκόταν κοντά στο σκορ και στη διεκδίκηση τη νίκης για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, μειώνοντας σε 50-45 στο 27ο λεπτό. Το ξέσπασμα των γηπεδούχων στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου επανέφερε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν στο τέλος να αντιδράσουν.
Στα θετικά για τους φιλοξενούμενους η συμμετοχή των νεαρών Κληντσάρη και Μάρκου, με ακόμη έναν έφηβο, τον Παζάρκα, να κάνει και αυτός το επίσημο ντεμπούτο του στα σαλόνια της Γ’ εθνικής.
Επόμενος αγώνας για τον Πανεδεσσαϊκό στην Έδεσσα την Κυριακή 18:00 με την πρωτοπόρο ΑΕΛ  με τους γηπεδούχους να είναι αποφασισμένοι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό απέναντι στην καλύτερη ομάδα της κατηγορίας με ιδιαίτερα ικανούς και έμπειρους παίκτες.
*Μετά τη λήξη του αγώνα, ο 17χρονος Κληντσάρης Αναστάσιος, από τους σταθερότερους μέχρι τώρα παίκτες του Πανεδεσσαϊκού στο πρωτάθλημα, ενημερώθηκε για τη συμμετοχή του στο κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής εφήβων.

Δεκάλεπτα
: 1ο (22-19), 2ο (20-14)  42-33 ημίχρονο,3ο  (17-13) 59-47, 4ο(17-16) 76-63 τελικό.
Διαιτητές: Τσούλης-Τριανταφυλλίδης

Καρδίτσα (Παππάς-Φόρος): Δεσπούλης 6, Θώδης, Τσιαμούρας 10 (1), Παπαϊωάννου 6, Παππάς Κ. 19 (1), Κομποδιέτας 2, Βούλγαρης 3 (1), Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 5 (1), Μπραϊμιώτης 2, Κουρέπης 6.

Πανεδεσσαϊκός (Μίλτσης): Καρνάβας 17, Τακατζόγλου, Σπανός 4, Κληντσάρης, Δημητρόπουλος 22 (3), Μάρκου, Τσάμης 7, Μακρόπουλος 9 (2), Παζάρκας, Θεοδώρου 4.